Zsinórban harmadjára nyerte meg a Pest megyei kupát a Gödöllő, idén ráadásul az Amatőr Kupát is behúzta a csapat, a bajnoki címtől pedig csak karnyújtásnyira van.
Az utóbbi években a Pest megyei I. osztályban is az egyik legerősebb klub a Gödöllői SK, ám ott elkerülik a sikerek: tavaly a Dunaharaszti három ponttal előzte meg őket, tavalyelőtt pedig eggyel, igaz, akkor a bajnok a Vecsés volt. Két éve a DMTK elbukta az osztályozót, tavaly már nem, így feljutott, ezzel eggyel kevesebb riválisa maradt a Gödöllőnek, aki 2022 után lehet ismét bajnok - abban az évben elbukta az osztályozót a csapat, azaz egymást követő három évben is az osztályváltás kapujában bukott el. Ezzel szemben a kupában már lassan egyeduralkodó a Gödöllő, hiszen 2023 és 2024 után 2025-ben is behúzta a Pest megyei kupát. Idén emellé még az Amatőr Kupa is összejött, szóval elég komoly idényt fut a csapat.
A megyei kupadöntőt élőben láttam május 1-jén, a 17 órás kezdés nagyon baráti időpont volt, nem hagyhattam ki ezt a ziccert. 2022 óta Cegléden kerül megrendezésre a Pest megyei kupa döntője, előtte Budaörs, Üllő, Monor, sőt, még Budapest is helyt adott a rendezvénynek, de Cegléd úgy tűnik, bevált - valóban egészen pofás a Zsengellér Gyuláról elnevezett stadion, kissé méltatlan is, hogy a Ceglédi VSE csak középcsapat a negyedosztályban. Bezzeg amikor megkezdődött a stadion felújítása, átépítése, akkor még NB II-ben szerepelt a gárda.
Cegléden korábban még nem jártam meccsen, ezért is vonzott a megyei kupadöntő. Pest megyében természetesen már tucatnyi településen láttam meccset, de valójában kevés az olyan város a megyében, ahol egyrészt a foci is releváns, másrészt ténylegesen városról beszélhetünk, nem az utóbbi években nagyra nőtt és szétfolyt lakóparkról. Ha még azzal is szűkítem a kört, hogy hol van érdekes stadion, akkor Vác után tényleg Cegléd jön a sorban (amúgy Budaörs, Dabas, Monor, Gödöllő és Szentendre tartozik a körbe), szóval érett már a túra. Szerencsére a vasútállomáshoz közel található a ceglédi stadion, így megközelítése nagyon egyszerű, a Pest megyei bérlettel vagy napijeggyel pedig olcsó is.
Bár voltak olyan kósza gondolataim, hogy biciklivel megyek, a szinte nyári meleg és az alföldi pusztában való tekerés elegye nem nyerte el a tetszésemet, így a biciklizési ingeremet kielégítettem még délelőtt, amikor kimentem a CsHC meccsére (arról egy külön poszt készül), így délután megfelelt a vonat. Végül ketten vágtunk neki az útnak a hopper társaságból, valamint a helyszínen találkoztunk még egy-két műkedvelővel. Meg kell mondjam, ennél nagyobb érdeklődést vártam ebből a közegből!
A meccs ingyenes volt, a lelátó egyik fele a Dunakeszi, a másik a Gödöllő szurkolóinak volt kijelölve, az első félidőben a Dunakeszi, a másodikban a Gödöllő oldalán voltunk. Ja igen, eddig nem is említettem, a Gödöllő ellenfele a döntőben idén a VS Dunakeszi volt. A Pest megyei szövetség kiadványa 2006/2007 óta számítja az újkori megyei kupát, azóta a Dunakeszi nem nyert, tehát történelmi siker kapujában állt a csapat. Tavaly például már februárban elvérzett az együttes a Biatorbágy ellen, ezt élőben láttam, 2024-ben az volt az első vidéki meccsem. A Dunakeszit már harmadik alkalommal láttam, a Gödöllőt viszont először.
A lelátó mindkét végében volt büfé, papíron ugyanazzal a kínálattal, de a gödöllői oldalon nem volt Staropramen, csak Borsodi - előbbi 950, utóbbi 800 forintba került, mivel ugyanott főzik, ezért az első félidőben ivott Staróra rá mertük kérni a Borsodit, hiba volt.
Tényleg aranyosnak, egyben becsülendőnek tartom, hogy mindkét csapat kivezényelte az utánpótlását szurkolni, jól is nyomták az első félidőben a dunakeszi srácok, de akárhogy is nézem, jobban tetszett a gödöllői szurkolás. Ott láttam néhány organikus, igazi szurkolót, akiről elhiszem, hogy tényleg kijár a megyei bajnokságban is, és nem csak azért, mert egy rokona játszik a csapatban. Szimpátiától függetlenül minden megyei klub ilyen szent őrültjeit mélységesen tisztelem, aki megyeiben kijár szurkolni, az mind hatalmas forma! Egyébként nem volt telt ház, de egy egész korrekt nézőszám jöhetett össze úgy, hogy viszonylag kevés lehetett a helyi szurkoló.
Szórakoztatóbb volt tehát a második játékrész, de csak a lelátó miatt, a pályán sok izgalom nem történt: az első félidőben veszélyes volt a Dunakeszi is, a másodikban már egyértelműen a Gödöllő nyomott, kapufákig is eljutott a csapat, gól viszont nem született - nem is annyira volt benne a játékban. Az NB III-hoz mérten elsősorban a technikai hibákban láttam a különbséget, az iram nem volt rosszabb, de akár a kapu előtt, akár olykor a mezőnyben is meredek hibákat láthattunk, sokat. Egy-egy gyertya vagy luft előfordul persze az NB III-ban is, az sem a BL, de azért egy meccsre ennyi nem jut, mint itt, pedig ez elvileg Pest megye két legjobb csapata volt.
Nem látszik olyan jól, mint élőben, de ott megy a vonat a háttérben!
A 0–0-ás végeredmény azt jelentette, hogy egyből jönnek a büntetők, hosszabbítás itt nincs, nem is hiányzott. Az ötödik körig végül el sem kellett menni, a gödöllőiek az első négy büntetőt értékesítették, a Dunakeszi oldalán a második, majd a negyedik játékos is hibázott, ezzel 4-2-re győzött a Gödöllő, és zsinórban harmadjára is megyei kupagyőztesnek mondhatja magát. Idén pár nappal korábban az Amatőr Kupában is tizenegyesekkel nyert a csapat, a bajnokságban még hat meccse van hátra, előnye három pont az eggyel többet játszó Dunavarsány előtt, az utolsó előtti fordulóban egymással találkozik a két csapat. NB III-as licenszt kapott a klub, azaz abszolút a gödöllői játékosokon múlik, hogy idén végre sikerül-e feljebb lépni.
A Dunakeszi középcsapatnak számít a megyei I-ben, a 11. helyen áll, vesztett pontokban a 10. úgy, hogy a 7. és 12. hely között hat pont a különbség, azaz sűrű a mezőny, de komolyabb tétje (kiesés vagy dobogó) már nincs a szezonnak a Dunakeszi számára. A megyei kupadöntővel természetesen mindkét együttes kvalifikálta magát a Magyar Kupa következő kiírásába, rajtuk kívül még két klub mehet oda az elődöntőből (Vecsés, Pilis), valamint kettő a negyeddöntőből: ezek kiléte pótselejtezőn fog eldőlni június 4-én (a Ráckeve a Százhalombattát fogadja, itt mindkét együttes megyei II. osztályú, a másik párosításban a szintén megyekettes Újhartyán a megyei I-es Cso-Ki együttesét fogadja).
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.